Köpek kakasının iyi bir gübre olmamasının 5 nedeni

Elbette, kaka yapmamak ve kürek çekmemek daha kolay olurdu, ancak köpeğinizi geride bırakamamanızın nedenleri var. Bu yüzden köpek kakası iyi bir gübre değildir.
Bahçenizi gübre ile gübrelediyseniz, hoş olmayan bir koku fark etmiş olabilirsiniz – bunun inek gübresinden yapıldığı düşünülürse şaşırtıcı değil. Gübre gübre kadar iyiyse, köpeğinizin kakasının da aynı şey için kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor olabilirsiniz. Ne yazık ki durum böyle değil – köpek kakası iyi bir gübre değil. Nedenini öğrenmek için okumaya devam edin.

Köpek kakasının gübre olarak kullanılamamasının 5 nedeni

Bahçeniz için besin açısından zengin bir gübre ararken, köpeğinizin yeni “armağanı”na başlamadan önce iki kez düşünün. Köpek kakasının iyi bir gübre olmamasının beş nedeni:

Doğru besinleri içermez.
Bir köpeğin diyeti protein açısından yüksektir, bu da parçalandığında çok asidik hale gelir ve bu, bitkileriniz için iyi değildir. İnek gübresi, bitki örtüsü olarak başladığı için bitki gübresi olarak faydalıdır. Tamamlandı? Köpek kakası için sonuç şu ki, köpeğiniz gerçekten mükemmel kaka yapıyorsa (ve evet, Virginia, mükemmel köpek kakası gibi bir şey), sağlıklı bir bağırsağa sahip olduğu anlamına gelir. Ve sağlıklı bir bağırsak, köpeğiniz tarafından emilmesi için mamadan çıkması gereken tüm besinlerin, hareketle vücudunu ayırması ve atıkları bırakması anlamına gelir. Çöp hiçbir şeyle dolu değil, çok geniş ve bu köpeğiniz ya da dünya için iyi değil.

Bakterilerle dolu olabilir.
Köpeğinizin vücudu her zaman bakteri ile doludur, ancak bağışıklık sistemi zayıflamadıkça herhangi bir soruna neden olmaz. Köpeğinizi hasta etmese de, tüm bu bakteriler dışkıyla geçebilir ve bahçenizde kullanmak isteyeceğiniz bir şey değildir. Tek bir gram köpek dışkısı 23 milyon bakteri içerebilir. Bol zaman çünkü köpeğinizin bağırsakları kelimenin tam anlamıyla kötüyü ifade eder ve önemli, hayat kurtaran ve beslenme açısından takdir edilen yolu tutar. Köpek kumu ve bakterileri yaymak isteyeceğiniz bir şey değildir.
Para cezasına çarptırılabilirsin. İşaretler halka açıklanmasa bile, bölgenizin köpeklerinin peşinden gitmeyen köpek sahiplerine kadar uzanması muhtemeldir. Bazı metropollerde bu cezalar 750 dolara kadar çıkabiliyor. Özel mülkiyet kurallarının geçerli olduğunu düşünmüyor olabilirsiniz, ancak yanılıyor olabilirsiniz.

Zararlı parazitler içerebilir.
Köpeğinizin dışkısı sadece milyonlarca bakteri içermekle kalmaz, aynı zamanda parazitler de içerebilir. Bu parazitlerin bazıları insanları enfekte etme potansiyeline bile sahiptir – örnekler arasında parvo virüsleri, kancalı kurtlar, giardia, yuvarlak kurtlar ve trichinosis bulunur.

Kırılması uzun zaman alır.
Köpek kumunun iyi bir gübre olmamasının son nedeni, tamamen parçalanmasının uzun zaman almasıdır. Tek bir güverte, rahatsız edilmezse bahçenizde tam bir yıl kalabilir. Gübre olarak kullanırken, bitkilerinizin ne kadar az aldığını düşünün.

Bu beş neden, söz konusu gübre olduğunda köpeğinizin mutfağının muhtemelen en iyi seçeneğiniz olmadığına sizi ikna etmek için yeterli olmalıdır. Peki onunla ne yapıyorsun? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Kompost için köpek kakası kullanabilir misin?

Köpek kakası iyi bir gübre olmadığı için kompost yapılamayacağı anlamına mı geliyor? Maalesef bu sorunun cevabı “evet”. Kompostlama, organik atık ürünlerin, bitkileri gübrelemek için kullanılabilecek, besin açısından zengin bir maddeye parçalandığı doğal bir süreç. Son bölümden hatırlarsanız, köpek sobaları yüksek oranda protein içerir ve bu da oldukça asidik bir atık ürün oluşturur. Ayrıca, köpeğinizin yemeklerini tarıyor ve zaten onlardan tüm besinleri emmiştir (teoride, köpeğinizin karın sağlığı iyiyse)

Köpek kakası ile ilgili diğer sorun, içerdiği tüm parazitler ve bakterilerdir, bu patojenlerin onları öldürmek için beş gün boyunca 165 ° F sıcaklıklara maruz kalması gerekir ve bunun bahçenizdeki kompost yığınında gerçekleşmesi pek olası değildir. Bunu güvenli bir şekilde hesaplamanın yolları vardır, ancak sadece güvenli olması için bunu yapmak için ayrı bir kompost yığını başlatmak isteyebilirsiniz.

Köpeğinizin kakasını kompost için kullanıyorsanız, bu sizin yapmanız gereken bir seçimdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*