Kediniz evde yalnızken can sıkıntısı nasıl önlenir

İnsan uzaktayken kedi oynuyor: Yavru kedinizin başı ne belaya girecek?

Kediniz düzenli olarak evde yalnız kalırsa ve oynayacak başka yavru kedisi yoksa aşırı derecede sıkılabilir ve yalnız kalabilir. Ve bu duygular, eve döndüğünüzde sahip olacağınız tüm bastırılmış enerjiyle birleştiğinde, saldırgan veya yıkıcı davranışlara yol açabilir.

Bu sorunu çözmenin yollarından biri de kedinizin seveceği doğru oyuncakları bulmaktır. Bu, yalnızca siz uzaktayken dikkatini korumaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda onun hareket etmesine ve olumlu bir şekilde biraz enerji salmasına da izin verecektir. Ancak, siz yokken kedinizi meşgul etmenin başka yolları da olduğundan emin olmalısınız.

Başlamak için bazı ipuçları için okumaya devam edin, ancak her kedinin bir birey olduğunu unutmayın. Bu nedenle, stresi azaltmak ve tekrar mutlu bir kedi olmak istiyorsanız evcil hayvanınızın neyi tercih ettiğini öğrenmek çok önemlidir.

kedi televizyonu

Kitty TV iki şeyden biri olabilir: kuşları, sincapları ve dışarıda dolaşan insanları izlemek için harika bir pencere kenarı ya da vahşi hayvanların ve diğer evcil hayvanların kedi dostu videolarını gösteren TV’niz.

Kediniz sizinle oturmayı ve televizyon izlemeyi seviyorsa, özellikle hayvanlar sergileniyorsa, siz uzaktayken onları açık bırakın, böylece onları meşgul etmek için birkaç dakika boyunca ilginç bir şov izleyebilirler. Hatta kediler için özel olarak yapılmış DVD’leri bile satın alabilirsiniz.

Ayrıca, kedinizin saatlerce oturabileceği bir veya iki pencere olduğundan emin olun. Sadece dış mekan aktivitesi ile uyarılmakla kalmaz, aynı zamanda ılık güneş ışığını da alır, bu da onu kestirmek için mükemmel bir yer yapar.

Not: Kedinizin oturmak için büyük pencere pervazları yoksa, iyi haber şu ki, dışarıda pencereden dışarıyı seyrederken dinlenmeyi seven kediler için çok sayıda parmaklık var.

Duvar direkleri

Tünemişlerden bahsetmişken, yavru kediler için yapılmış çok sayıda sırt olduğunu biliyor muydunuz? Bunlar evinizin herhangi bir yerine yerleştirilebilir ve kedinize çok ihtiyaç duyduğu egzersizi yapması için başka bir yol sağlar. Unutmayın, evden uzaktayken egzersiz yapabilmek ve oynayabilmek önemlidir. Kedinizin aktif kalmasına yardımcı olabilir, ki bu anahtardır ve aynı zamanda zihnini yapacak bir şeyle meşgul edebilir.

Kedi duvar tüneklerinin birkaç türü vardır, bu nedenle en sevdiğinizi ve yavru kedinizin en çok seveceğini düşündüğünüzü seçebilirsiniz. Örneğin, bazılarında saklanma yerleri ve hamaklar bulunurken, bazılarında kedinizin tırmanabileceği küçük merdivenler vardır. Yükseklere ve birden fazla tünek seviyesine tırmanabiliyorsanız, arkadaşınızın harika hissedeceğinden emin olabilirsiniz.

Tek başına oynamak için güvenli oyuncak

Birçok kedi oyuncağı, aşağıdakiler gibi yutulabilecek tehlikeli parçalar olabileceğinden, yalnızca oyun gözetiminde kullanılmalıdır: B. Halatlar. Bununla birlikte, piyasadaki bazı kedi oyuncakları, siz evden uzaktayken kedinizi meşgul etmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Kedi nanesi ile doldurulmuş toplar ve yumuşak oyuncaklar, kedinizin bulup üzerine atlaması için evin etrafında bırakabileceğiniz harika oyuncaklardır. Bununla birlikte, bulmaca oyuncakları aynı zamanda akıllıca bir seçimdir, çünkü evcil hayvanınızı onlara nasıl paketleneceğini incelerken uzun süre meşgul edeceklerdir. Dokunduğunuzda veya ittiğinizde ses çıkaran oyuncaklar da evde yalnızken kedinizin sıkılmaması için harika bir seçenektir.

Akıllı saklanma yerleri

Bir sandalyenin üzerine bir battaniye koyarak veya süpermarketten bir kağıt (plastik değil!) Torba bırakarak saklanma noktaları oluşturulabilir. Kedinizin dalış yapıp “avını” avlayabilmesi için kese kağıdına veya sandalyenin altına bir oyuncak koyun. Ayrıca kedinizin bulup saklanabilmesi için bir kutuyu açık bırakmayı deneyebilirsiniz. Belki biraz oyuncak ya da yumuşak bir battaniye koyun, böylece siz yokken oynamak veya rahatlamak için sessiz küçük yerine gidebilir.

Kedinizin evde tek başına güvende hissedebileceği alanlar yaratmak için günlük eşyaları kullanmanın yanı sıra mağazalardan satın alabileceğiniz bazı faydalı ürünler de var.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*